Következzen az Avatar Press, mely egy független amerikai képregénykiadó vállalat, melyet 1996-ban William A. Christensen hozott létre, s amelynek székhelye az Illinois állambeli Rantoul. Általánosságban elmondható, hogy felnőtteknek szóló kiadványokat ad ki, melyek főleg horror-témájú képregények. Többek között a Péntek 13, a Texasi láncfűrészes mészárlás, a Rémálom az Elm utcában, illetve George A. Romero örök klasszikusának, az Élőhalottak éjszakájának a jogai is a kiadónál vannak. A kiadott képregényekben olyan művészek működnek közre, mint a Transmetropolitan-t is jegyző Warren Ellis, a Megtorlót megreformáló Garth Ennis vagy éppenséggel Alan Moore, aki legutóbb Lovecraft-univerzumából merített történetével jelentkezett ( The Courtyard, Neonomicon ). A jelenleg is futó sorozatok közül hadd ajánljak párat:Az első a Crossed: Badlands, amely része egy nagyobb sorozatnak. A történet szerint a világon egy ragály, pusztító kór jelent meg, mely egyes emberekből a lehető legrosszabbat hozza ki, kontrollálhatatlan, vérengző vadállatok lesznek, s amely vér által terjed. A fertőzöttek arcán egy kereszt alakú seb éktelenkedik, innen a cím is. Igazi, keményvonalas, felnőtteknek szóló sorozat ez, amely telve van nyers brutalitással. A brutalitás ez esetben pedig szó szerint értendő, hiszen van itt minden, ami más képregényekben tabunak számít. Hogy csak párat említsek: halottgyalázás, nekrofília, (nemi)erőszak, kegyetlen gyilkosságok, emberi zsigerekből készített nyakbavaló, kannibalizmus. A sorozat írója, Garth Ennis nem fogja vissza magát, a kiadó pedig teret enged elképzeléseinek, ez esetben kegyetlen poszt-apokaliptikus rémlátomásának.
A második a Stitched, amely nekem személy szerint nagyon tetszik. A történet szerint egy katonai osztag helikoptere lezuhan Afganisztán hegyvidékén. A túlélők útnak indulnak az ellenséges területen, s nemsokára ellenséges tálibokba botlanak, akik mellett fekete ruhás alakok által irányított élőholtak harcolnak. A zombik nem ismernek kegyelmet, a fegyverek nem ártanak nekik, egyetlen gyenge pontjuk az őket irányító rejtélyes, fekete ruhás alakok. Mint kiderül, a dolog mögött fekete mágia van, s a fekete ruhásokat és zombijaikat egy gerillacsoport feje bérelte fel a helyi lakosság megfélemlítésére és az ellenséges harcosok megölésére. Vérből és kegyetlenkedésből tehát itt is van bőven, úgy látszik Garth Ennis fantáziája kiapadhatatlan ezen a téren.
A harmadik a Ferals, melyet a kiváló, Eisner-díjas horror író David Lapham ( Stray Bullets ) jegyez. A sztori szerint megmagyarázhatatlan, bestiális kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok tartják rettegésben egy kisváros lakóit. Látható indíték nincs, a holttesteket gyakorlatilag széttépték, a helyi közeg állattámadásra gyanakszik. Az események mögött vérfarkasok állnak, akik egy zárt közösséget hoztak létre az erdő mélyén és bármit megtesznek, hogy létezésük annak rendje és módja szerint titokban maradjon, akár emberi életek árán is megvédik a közösséget. Széttépett, szétmarcangolt holttestekből, vérből itt sincs hiány, a történet pedig igen jó. Várjuk a folytatást.
Ajánló az Avatar Press háza tájáról
2012.07.24. 10:54
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://napicomx.blog.hu/api/trackback/id/tr734674556
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek